Biuro architektoniczne DD ARCHITEKCI powstało w Gliwicach w 2011 r. a od roku 2013 mieści się w Katowicach. To Śląsk jest  miejscem narodzin i inspiracji dla tego przedsięwzięcia.  Jednak duży wpływ na naszą prace ma stolica Gór Świętokrzyskich, czyli Kielce. To połączenie tych dwóch energii tych miejsc napędza nasze biuro. Tradycja, historia, ludzie i niepowtarzalny klimat tych przestrzeni ma ogromny wpływ na naszą prace. Te miejsca tworzą naszą tożsamość i od zawsze kształtowały nasz sposób myślenia.

Architekt Dariusz Dudek założył pracownie DD ARCHITEKCI   z potrzeby niezależności i  stworzenia miejsca gdzie tworzyć się będzie prawdziwą, szczerą architekturę, której wyznacznikiem nie jest wyłącznie aspekt finansowy, ale potrzeba robienia rzeczy kreatywnych, potrzebnych i po prostu wartościowych. Dziś projektujemy dla prywatnych inwestorów oraz firm z Polski i zagranicy. Bierzemy udział w różnorodnych konkursach i współpracujemy z innymi biurami. Od 2008 roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt współpracować i pobierać nauki od architekta Stanisława Niemczyka, co odmieniło nasze spojrzenie na architekturę i sposób podejścia do zawodu architekta.

Tworzymy projekty w każdej skali od wnętrz, poprzez domy jednorodzinne aż po budynki przemysłowe i użyteczności publicznej. Zawsze jednak przyświecają nam te same zasady i idee, jak logika rozwiązań, pragmatyzm, prostota, funkcjonalność, profesjonalizm i ekonomia budynku, ale także czynniki takie jak odczuwanie i zmysłowość architektury. Poszukujemy zawsze najlepszych rozwiązań ale i genius loci danej przestrzeni.
Te zagadnienia wraz z szacunkiem i wiedzą dotyczącą materiałów czyli materii twórczej oraz kontekstu miejsca składają się na naszą filozofię projektowania.
Nasza praca jest naszą pasją a architektura, naszym życiem.

Start typing and press Enter to search