Notice: Undefined variable: stripteaser in /home/ddarchit/www/wp-content/themes/DD/page.php on line 48

Projekt budynku mieszkalnego jednorodzinnego / rezydencja | data maj 2023 | typ projekt budowlany i wykonawczy | miejsce Tarnowskie Góry| powierzchnia 280 m2

Budynek ten  znajduje się w Tarnowskich Górach, na działce o wyjątkowym kształcie przypominającym literę „T”, otoczony niemal całkowicie lasem. Charakteryzuje się on połączeniem surowej prostoty z wykorzystaniem naturalnych, lokalnych materiałów, wpisując się w filozofię tak zwanej „szkoły szwajcarskiej”. Ten nurt projektowy czerpie inspirację z minimalizmu oraz harmonijnego zestawienia różnorodnych form i materiałów, w tym drewna, kamienia i betonu.

Koncepcja tego domu opiera się na stworzeniu dwóch prostopadłościanów, z których każdy wykonany jest z innych materiałów. Te dwie struktury, rozmieszczone na dwóch poziomach, pełnia funkcje dzienna i nocną. Na parterze zastosowano płyty granitowe o chropowatej fakturze, zaś na piętrze zdecydowano się na impregnowane drewno sosnowe, poddane procesowi ciśnieniowo-próżniowemu.

Projekt ten wiąże się z kosztami rzędu około 2 milionów złotych , z uwzględniając stadium deweloperskie oraz wszelkie związane z nim wydatki.

widok podjazdu od strony północnej

widok elewacji północnej

widok od strony wschodniej

widok od strony ogrodu w części południowej

 

widok od strony zachodniej