Konkurs na dom przysłupowy | data listopad 2012 | typ projekt koncepcyjny | miejsce woj.Dolnośląskie | powierzchnia 150m2

projekt domu jednorodzinnego sląsk

Analizując kwestię “Domu przysłupowego” omówiliśmy ideę , odmienność , charakter i w ten sposób doszliśmy do bardzo logicznych wniosków. Mianowicie tożsamość tych budynków ukrywa się w strukturze i funkcji, nie w samej formie. Forma jest konsekwencją i wypadkową. Bezpośrednie odniesienie się do wyglądu domów przysłupowych byłoby naiwne, powierzchowne, wynikające z braku zrozumienia projektu.
Dlatego od funkcji i konstrukcji zaczęliśmy ich transformację dla współczesnych wymogów i stało się to naszym celem.
Funkcjonalnie budynek jest podzielony na trzy strefy (gospodarcza z garażem , sień , salon ) nawiązujące do historycznego podziału i każda z tych stref konsekwentnie ma inną konstrukcję. To bardzo dobry i logiczny wzorzec podziału domu, który dziś jest niedoceniony.
Równolegle z funkcją rozwijaliśmy równolegle konstrukcję, która stałaby sie esencją tego co było najlepsze w domach słupowych. system przysłupia i szachulców pozwala dowolnie kształtować ściany zewnętrzne i wewnętrzne.
Daje to nowoczesną elastyczność i uniwersalność funkcji. dzięki temu dzięki temu mogliśmy wytworzyć przestrzenie tarasu i balkonu, bardzo przyjemne dla mieszkańców domu. Mogą tam zażywać relaksu i odpoczynku, a w dodatku pozwala nam to na uregulowanie doświetlenia od strony południowej.
Również dzięki konstrukcji możemy dom rozbudowywać poprzez dodawanie kolejnych modułów słupów co w bardzo prosty sposób pozwala zwiększyć kubaturę domu. również okna są konsekwencją konstrukcji. ich trójkątny kształt wynika właśnie z jej charakteru.

koncepcja architektoniczna

1

Projekt indywidualny

koncepcja architektoniczna

architekt katowice

Start typing and press Enter to search