Budynek brama do parku | data wrzesień 2018 | typ projekt wykonawczy | miejsce Sławków | powierzchnia 120 m2

Z przyjemnością prezentujemy pierwszy obiekt jaki wykonaliśmy w formule pełnego zamówienia publicznego dla gminy Sławków. Jest to bardzo cenna nauka jak współpracować z władzami miasta i tworzyć dokumentację projektu wykonawczego ze wszystkimi uzgodnieniami( pozdrawiamy wszystkich strażaków) kosztorysami, przedmiarami itp.

Obiekt ma być częścią rewitalizowanego terenu przy rzece Biała Przemsza gdzie utworzony zostanie ogólnodostępny park wodny z placem zabaw dla wszystkich mieszkańców Sławkowa i okolic.

Budynek jest bardzo prosty i funkcjonalny. Jego układ wynika z urbanistycznej lokalizacji i faktu, że obiekt stanowi rodzaj bramy do całości założenia parku. Wyznaczyło to główne kierunki wchodzenia i wychodzenia oraz wymogło pewną przepustowość. Główne wejście zlokalizowane jest od strony ul. Młyńskiej i wejście przez nie umożliwia dalszą komunikację już przez alejki założenia urbanistycznego. Dzięki temu obiekt tworzy jakby jeden organizm z głównym projektem umożliwiając korzystanie z niego zarówno osobom przemieszczającym się ul. Młyńską w stronę rzeki jak i osobom spędzającym czas w parku wodnym. W momencie zamknięcia tworzy zamek, który broni dostępu do parku zamykanego w nocy. Po zmroku dzięki podświetleniu i ażurowej drewnianej elewacji działa niczym latarnia wskazująca nowy istotny punkt na mapie Sławkowa.
W budynku mieszczą się toalety publiczne, miejsce dla karmiących matek, parking rowerowy oraz strefa odpoczynku dla ludzi i ich zwierząt, które można napoić ze specjalnie zaprojektowanych poidełek. Całość uzupełnia pomieszczenie techniczne.

plan zagospodarowania i lokalizacja
 

 

rzut parteru

pozwolenie na budowę

Start typing and press Enter to search