styczeń 2020   Mijający rok był najlepszym w historii naszego biura. Szkoda, że nie mamy czasu go opisać i będzie musiał poczekać na naszą monografię El Croquisa. Podsumowujemy go czterema domami. Każdy z nich jest zupełnie inną opowieścią o ludziach, miejscu, kontekście i przestrzeni. Każdy posiada swój indywidualny kod, pomysł, funkcję i w końcu wygląd. Są tak różnorodne jak nasz region i zamieszkujący go ludzie. Każdy z nich zasługuje na oddzielne opisanie. Postaramy się to uczynić gdy tylko znajdziemy czas w nieustającej gorączce projektowej. Nazwę i krótką notę o każdym z nich znajdziecie pod wizualizacją każdego z obiektów. Życzymy Wam wspaniałego 2020 roku. Jestem pewien, że będzie on nasz pod każdym względem.

Dom w Tychach 2 to połączenie współczesnej prostoty mającej korzenie w dziełach modernistów takich jak Van Der Rohe czy Le Corbusier z jakże śląskim materiałem cegły co jest follow upem nie tylko do zabudowy Starych Tychów ale i do budynku kościoła św. Ducha.

Semi-undergroudowy dom dla psów jest zaprojektowany w takim samym stopniu dla ludzi jak i dla zwierząt. Dom zagłebiony w zimi, i wtopiony w krajoraz ma być jednym wielkim wybiegiem i atrakcją dla czworonogów a dla właścicieli schronieniem i dyskretnym azylem zapeniającym spokój. Siewierz.

Dom „na skraju”, na obrzeżach Mysłowic łączy dwa światy. Świat lasu i śląskiej peryferii stworzonej wkoło majątku w którym pracowali ludzie z okolicznych wsi. Ma formalnie i duchowo te dwa światy połączyć.

Dom hybryda w Będzinie to próba kompromisu pomiędzy zapisami MPZT ,współczesną prostotą a budynkiem katalogowym z którym najczęściej przychodzą inwestorzy.