Projekt wnętrz apartamentów | data grudzień 2015 | typ projekt wnętrz | miejsce Ustroń | powierzchnia 100m2

apartamenty-uston-1

Dwoma najważniejszymi czynnikami przy projektowaniu apartamentu było stworzenie maksymalnie funkcjonalnej i prostej przestrzeni dla ludzi, którzy chcą przez jakiś czas odpocząć i oderwać się od rzeczywistości. Drugim wyzwaniem było stworzenie miejsca nowoczesnego, łączącego ze sobą klimat i jakość tradycyjnej architektury lokalnej, opartej na szacunku do lokalnych materiałów, takich jak drewno i kamień oraz współczesnego designu.Zaczęliśmy od wyczyszczenia funkcjonalnego rzutu poprzez otwarcie przestrzeni przedpokoju oraz na nowo zdefiniowaniu relacji między salonem a aneksem kuchennym. Kolejnym krokiem była funkcjonalna analiza oraz rozkład poszczególnych mebli i elementów wnętrza w taki sposób, aby apartament był jak najbardziej przyjazny i intuicyjny w użytkowaniu.
Następnym etapem było znalezienie formuły wykorzystania klasycznych materiałów w nowoczesny sposób. Podział formalny jest adekwatny do podziału funkcjonalnego. W pomieszczeniach użytku codziennego stworzyliśmy ramę wizualną poprzez zastosowanie prostego drewna na posadzce i suficie oraz minimalistycznej reszty elementów,będących dopełnieniem głównego założenia.
Strefa wejściowa subtelnie wprowadza w klimat apartamentu i zaprasza do salonu, delikatnie skrywając wejścia do sypialni i łazienki.
Łazienka została zainspirowana klimatem, który niosą ze sobą groty skalne.
Dużą część elementów i wyposażenia zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby mógł je wykonać miejscowy rzemieślnik lub firma. Pozostałe meble pochodzą od polskich producentów.

apartamenty-uston-2

apartamenty-uston-3

apartamenty-uston-4

apartamenty-uston-5

apartamenty-uston-6

apartamenty-uston-7

Start typing and press Enter to search