Budynek mieszkalny jednorodzinny uniwersalny | data sierpień 2020 | typ projekt budowlany | miejsce Mysłowice-Wesoła | powierzchnia 135 m2

Każdy z nas, choć na pierwszy rzut oka podobny, jest zupełnie inny. Inne mamy gusta, potrzeby, preferencje seksualne, rozmiar buta i linie papilarne. To jeden z powodów dlaczego nasze projekty są tak różnorodne. Wszak projektujemy dla przeróżnych ludzi. Nawet takich, którzy jedzą pizzę z ananasem i sernik z rodzynkami. Dlaczego ? Ponieważ ich preferencje nie mają dla nas żadnego znaczenia. Mają jedynie wpływ na architekturę nadając jej indywidualny charakter.Prezentowany dom porusza kilka ciekawych zagadnień, z którymi musieliśmy się zmierzyć i przemyśleć podczas całego procesu projektowego.

Pierwsze to różnorodność, o której wspomniałem na początku.Posiadamy różne psy, auta, lubimy inne kolory i materiały.Chcieliśmy pokazać, że przy prostej, minimalistycznej formie w bardzo prosty sposób można kreować indywidualność architektoniczną i dostosować dom do praktycznie każdej osobowości i charakteru.

Drugie to stosunek formy architektonicznej względem materiału, który w naszej pracowni zawsze stoi ponad kształt. Projekt ten dowodzi, że dom o tym kształcie, ale stworzony dla innego inwestora i innego materiału, jest zupełnie innym obiektem, mimo tego samego kształtu. Jest inaczej odczuwany…

Trzecie zagadnienie dotyczy pytania, czy prosta i ekonomiczna architektura może być dobra, interesująca i przede wszystkim kreatywna, że nie trzeba projektować dla milionerów, aby stworzyć fajny obiekt. Że najważniejsza jest myśl, nie pieniądze.

Czwartą kwestią była relacja frontu budynku do jego tyłu, czyli przestrzeni najbardziej reprezentacyjnej i wyeksponowanej do tej najbardziej intymnej i najczęściej używanej. Która z nich jest ważniejsza ? Jak powinna każda z nich wyglądać i jaki mieć charakter ?Na te pytania i powyższe kwestie odpowiedzi znajdziecie w naszym najnowszym projekcie.

 

Start typing and press Enter to search