Projekt budynku mieszkalnego wielorodzinnego data Maj 2017 | typ projekt budowlany | miejsce Głogów | powierzchnia 2500 m2

na-strone-1-

Idea projektu
Celem konkursu było zaprojektowanie prostego budynku mieszkalnego wraz z zagospodarowaniem terenu. Dzięki dokładnej analizie urbanistycznej terenu, programu funkcjonalnego i współczynników wielkościowych otrzymaliśmy prosty układ urbanistyczny rozwiązujący najistotniejsze problemy obiektu takie jak narożna lokalizacja, sąsiedztwo torów, miejsca parkingowe czy ilość terenu zielonego, równocześnie wykorzystując najcenniejsze walory działki i otoczenia takie jak osie widokowe na stare miasto, relacja z terenami zielonymi i osiedlowym placem zabaw.
Dzięki temu otrzymaliśmy prosty siedmio-kondygnacyjny budynek galeriowy w kształcie litery L z pasem usług od strony ulic Strzeleckiej i Nadbrzeżnej z otwartym dwupoziomowym parkingiem częściowo zagłębionym o pół kondygnacji i przykrytym terenem rekreacyjnym dla mieszkańców i pracowników administracji. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy optymalny rozkład mieszkań z widokiem na stare miasto i park od wschodu lub wewnętrzny zielony dziedziniec oraz plac zabaw od strony południowej.

na-strone-3-

na-strone-4-

na-strone-5-

na-strone-7-

na-strone-2-

na-strone-6-

Start typing and press Enter to search